Podręczny.pl

Twój przyjaciel w podróży...

Argentyna

Argentyna jest to państwo w Ameryce Południowej leżace nad południowym Atlantykiem. Państwo to graniczy z Boliwią, Paragwajem, Chile, Brazylią i Urugwajem. Kraj ten zaliczany jest do trzech największych państw Ameryki Łacińskiej. Powierzchnia tego kraju wynosi 2 780 092 km² i jest dziewięć razy większa od Polski. Jest to ósmy co do wielkośći kraj świata. Argentyna to kraj który cechuje różnorodny krajobraz i istnieje tam kilka stref klimatycznych. Występują tam góry, równiny i niziny. W zachodniej części kraju południkowo ciągnie się najdłuższy na świecie łańcuch górski jakimi są Andy. Co warto zobaczyć?

Buenos Aires

To stolica Argentyny słynąca przede wszystkim z tanga a jej dzielnica San Telmo to centrum tego tańca. Tańczy się tam wszędzie a restauracje robią pokazy tańca dla odwiedzających. Na każdym kroku spotyka się profesjonalne studia tańca. W samym centrum Buenos Aires napotkamy mnóstwo kawiarni. Warto tam zobaczyć kolorową dzielnicę La boca, Artystyczne San Telmo, Biznesowe Microcentro czy śanńicolas oraz Palermo. Do najsłynniejszych atrakcji stolicy należy zaliczyc niedzielny targ na ulicy Defensa. Kupić można na nim wszystko co niepotrzebne i oczywiście drogie. Jednak jest to duża atrakcja dla turystów.

Córdoba

Kolejnym miastem azsługującym na zwiedzenie jest Córdoba, założona w 1573 roku. Miasto to leży w środkowej Argentynie u podnóża gór Sierra de Córdoba. Jest to drugie co do wielkości miasto Argentyny i bardzo ważny ośrodek gospodarczy tego kraju. Znajduje się tu fabryka smochodów Renault, Volkswagen i Fiat Auto Argentina, Fabryka traktorów i pociagów. Córdoba to bardzo ważne centrum rozwoju nowych technologii kosmicznych takich jak Centro Espacial Teófilo Tabanera. Oprócz tego swoją siedzibę maja tu producenci oprogramowania Vates i Motorola. Na uwagę zasługują tu kolonialne zabytki wśród których dominują budowle religijne, jezuickie. Misje w miescie są najpopularniejszą jego częścią. Można tam zobaczyć gospodarstwa jezuickie, kościół Towarzystwa Jezusowego i szkołę Montserrat oraz budynki uniwersyteckie.Obecna Córdoba to miasto uniwersyteckie, przemysłowe oraz centrum rozwoju i nauki.

Rosario

To kolejne miasto leżące we wschodniej Argentynie nad rzeka Panamą powstałe w 1793 roku. Jest to trzecie co do wielkości miasto w Argentynie i stanowi wazny ośrodek finansowy i przemysłowy. Rozwiniety jest tu przemysł spożywczy, metalowy, papierniczy i chemiczny. Miasto to to równie z port dostępny dla statków oceanicznych. W mieście mozemy zobaczyć liczne muzea, uczelnie i biblioteki. Na szczególna uwage zasługuje Pałac Miejski z 1896 roku. oraz katedra z końca dziewiętnastego wieku Na obrzeżach miasta znajduje się port lotniczy. W mieście ty ma również siedzibę polski konsulat honorowy. Rosario słynie również z hodowli bydła. Miasto położone jest w samym sercu pięknej przyrody. Na turystów czekają puby, bary i kluby. Jest to miłe zakończenie dnia pełnego zwiedzania bądź wylegiwania się na nadrzecznych plażach.

Dlaczego warto wybrać się do Argentyny?

W argentynie jest jeszcze wiele miejsć które warto zobaczyć. Wspomnę tutaj chociażby o pasmie gór Andy. Państwo to kojarzy się z soczystą wołowiną i winem. Nie jest to jednak wszystko co kraj ten ma nam do zaoferowania. Argentyńskie jedzenie może podbić nasze serca i żołądki.