Podręczny.pl

Twój przyjaciel w podróży...

Co ciekawego możesz zobaczyć we Włoszech?

Włochy to kraj położony w Europie Południowej na Półwyspie Apenińskim, należący do najbardziej bogatych i uprzemysłowionych państw świata. Włochy mają oryginalny kształt, przypominający buta. Jest to kraj odwiedzany przez miliony turystów rocznie, bo potrawi zadowolić każdego z nich bez względu na jego oczekiwania. Włochy położone są w klimacie zarówno umiarkowanym jak i gorącym, gdzie położone są tereny nad Adriatykiem. Italia to kraj słynący nie tylko z zabytków, fascynująca jest też kuchnia włoska a przede wszystkim Watykan i Rzym.

Watykan

Watykan formalnie nie należy do Włoch i stanowi oddzielne państwo kościelne. Jednak bedąc na wycieczce w Rzymie nie sposób nie udać się do Watykanu. Każdy z nas chyba słyszał o tym miejscu słynącym z pielgrzymek i siedziby Papieża. Będąc tam musimy zwiedzić zespół pałacowo-kościelny z bazyliką świętego Piotra, placem św. Piotra i pałacem. Znajdziemy tam masę starożytnych zabytków jak i kościoły powstałe w późniejszych czasach. Widać w tym wszystkim mocne przywiązanie Włochów do Kościoła katolickiego.

Rzym

Rzym to najatrakcyjniejsze miejsce dla turystów. Historia tego miasta jest długa i przez ponad 2,5 tysiąca lat każde pokolenie zostawiło w nim swój ślad. Aby poznać sekrety Rzymu musimy poświęcić bardzo dużo czasu. Warto obejrzeć przede wszystkim Koloseum, które jest chyba najbardziej rozpoznawalnym zabytkiem świata. Oprócz tego nie można zapomnieć o Rynku Rzymskim, Placu Weneckim, Hiszpańskich schodach, Kościele San Marco oraz wielu innych zabytkach. Rzym słynie również z licznych kawiarni, pizzeri i dyskotek. Jest to miasto bardzo gościnne i słynie z przepychu i bogactwa.

O czym nie powinieneś zapomnieć?

Miejscem, którego nie może zabraknąć w naszym planie podróży jest Wenecja, miasto na wodzie. Jak Wenecja to romantyczna podróż gondolą po po kanale i oczywiście Most Westchnień. Oprócz tego w mieście można zobaczyć Pałac Dożów, gdzie dawniej rezydowali Dożowie i władze miasta. Kościół San Giorgio Maggiore, Plac św. Marka, Palazzo Grassi, Synagogę Hiszpańską, Włoską, wieżę zegarową oraz most Rialto to kolejne miejsca godne uwagi. Kolejnym miastem Włoch jest Florencja, która rozkwitła w okresie renesansu. Od początku XIX w. miasto to jest uważane za najpiękniejsze we Włoszech. Znajduje się tam słynna katedra Santa Maria Del Fiore oraz Baptysterium, czyli miejsce udzielania aktu chrztu. Plac Piazza Della Signoria to miejsce dookoła którego znajdziemy piekne pałace a pośrodku rzeźby i fontanny. We Florencji mieści się Galeria Uffizi, jest to jedna z najsławniejszych galerii świata, gdzie są przechowywane najwspanialsze zbiory sztuki włoskiej. Werona to kolejne piekne miasto włoskie z ogromna ilością zabytków, pałaców i kosciołów. Jest tam wiele atrakcji turystycznych takich jak starożytny rzymski amfiteatr z pierwszego wieku naszej ery czy Piazza delle Ebre, Plac Bra oraz pięciokątna wieża Torre Pentagona. Najbardziej przyciąga turystów do Werony miłosna historia Romea i Julii. Dom rodu Capuletich to obecnie Casa di Giulietta, w którym mieszkała Julia. To tylko niektóre z miejsc wartych obejrzenia we Włoszech. Warto wspomnieć też o kuchni włoskiej opartej głównie na oliwie, świeżych owocach, rybach, jarzynach i ziołach. Jest to najzdrowsza kuchnia w Europie.