Podręczny.pl

Twój przyjaciel w podróży...

Jakimi zasadami kierują się Niemcy?

Role, jakie w życiu gra każdy z nas oraz funkcje jakie wypełniamy, nadzieje na lepsze jutro, kary i nagrody za popełniane czyny kształtuje nas jedynie w pewnym zakresie. Pragniemy być wolni w tym co mówimy jak również robimy. To samo dotyczy ludzi w innych krajach.

W Niemczech jest nieco inna zasada życia, która różni się trochę od tej, która u nas panuje. Dzieci wychowywane są bardziej swobodnie, jednak są bardziej chronione, gdzie rodzice nie mogą podnosić na nich głosu, nie mówiąc tu o wymierzaniu cielesnych kar. Za takie zachowanie bowiem grozi surowa kara, która spotka agresywnego opiekuna.

Nauka dobrego wychowania dziecka jest tam stawiana dość wysoko. Jednak dobrze się sprawdza, ponieważ ludzie w tym kraju są ze sobą bardzo zżyci, jest wiele mniej agresji, niż w innych krajach. Mówić po niemiecku potrafi każdy maluch od najmłodszych lat, gdzie dziecko zaczyna swą edukację szkolną znacznie szybciej. Kraj niemiecki wynagradza dobrych rodziców za ich trud wychowania różnymi pakietami socjalnymi, które mają pomóc im wychować dziecko w dobrobycie, zapewnić dobre kształcenie.

Nie ma tu kryteriów dochodowych, pieniądze należą się na każdego malucha. Jest to niezwykle uczciwe rozwiązanie, w Polsce bowiem, aby dostać zasiłek rodzinny, należy mieścić się w danym kryterium dochodowym, a pieniądze jakie otrzymujemy są śmiesznie niskie, dlatego mnóstwo ludzi wyjeżdża do Niemiec również ze względu na wysoki i bogaty pakiet socjalny. Kraj niemiecki właśnie jest z tego bardzo znany i szanowany na całym świecie.