Podręczny.pl

Twój przyjaciel w podróży...

Podróżniku, zapominasz o zdrowiu!

Recepta na długie życie jest dość prosta. Zachować umiar, unikać stresu, nie objadać się, dbać o regularność jedzenia, unikać nadużywania alkoholu oraz nikotyny, również jej dymu, gdyż bierni palacze są równie narażeni na choroby płuc jak ci, którzy palą. Poruszając temat nadwagi warto wiedzieć, że prowadzi ona do zawału serca, chorób krążenia, problemów z sercem i oddychaniem.

Złota zasada

Nauka zdrowego stylu życia pomoże nam uniknąć wielu chorób cywilizacyjnych, jak również uświadomi nas o zagrożeniach jakie wywołują używki. Nie bez znaczenia mówi się, że aby być zdrowym należy zdrowo się odżywiać i prowadzić aktywny tryb życia, gdzie ruch jest nieoceniony przy zachowaniu zdrowia i urody przez długie lata. Każdy, kto pragnie w przyszłości zostać doradcą żywieniowym bądź dietetykiem powinien ukończyć specjalny kurs, ale także szkołę gastronomiczną. Wiedza tam zdobyta z pewnością nam się przyda niejednokrotnie choćby do planowania własnych posiłków każdego dnia. Nauka zdrowego trybu życia przekazywana jest nam od najmłodszych lat przez nasze matki i babcie, które troszczą się o nas i pragną dla nas jak najlepiej.

Również my chcąc założyć własną rodzinę powinniśmy umieć się o nią zatroszczyć. Przygotowując dla naszego potomstwa zdrowe posiłki, dzięki którym naszym maluchom nigdy nie zabraknie energii podczas poznawania świata. Przez to nauka w szkole będzie prostsza, gdy ich mózg otrzyma codziennie odpowiednią dawkę witamin i mikroelementów.